Sport Ndërkombëtar

Karim Benzema pritet të mungojë tri javë për shkak të lëndimit

Karim Benzema ka pësuar një dëmtim në kofshën e djathtë mbrëmjen e së martës dhe është i pasigurt për grumbullimin e radhës të skuadrës franceze.

Ai mund të humbasë edhe derbin kundër Atlético de Madrid më 18 shtator.

L’Équipe raporton se Benzema do të mungojë për dhjetë deri në njëzet ditët e ardhshme pasi pësoi një dëmtim në kofshën e djathtë në fitoren e Real Madridit ndaj Celtic në Ligën e Kampionëve mbrëmë.

Çështja do të thotë se sulmuesi mund të humbasë pushimin e ardhshëm ndërkombëtar në fund të muajit, si dhe derbin e Madridit kundër Atléticos më 18 shtator.

Didier Deschamps do të shpallë skuadrën e tij për t’u përballur me Austrinë dhe Danimarkën të enjten pasdite.

I preferuari për “Topin e Artë” u largua në gjysmë ore në Glasgow, dhe këtë pasdite iu nënshtrua skanimeve që konfirmuan problemin e kofshës, por përjashtuan një dëmtim të meniskut, i cili fillimisht u frikësua nga kampionët e La Ligës.

Ai në çdo rast do të mungojë për ndeshjen kundër Mallorca-s të dielën dhe ndeshjen e javës së ardhshme në Champions League kundër Leipzig.

Francezi pritet të rikthehet për ndeshjen ndaj Osasuna-s, më 2 tetor./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022