Sport Ndërkombëtar

Kane – në radarin e Bayern Munchen

Harry Kane

Bayern Munchen është në kërkim të një qendërsulmuesi të ri – pas largimit të Robert Lewandowskit.

Ani pse në merkaton e verës nuk bënë ndonjë lëvizje në këtë drejtim – ndryshe do të jetë në vitin 2023.

Sipas Fabrizio Romanos – bavarezët e vlerësojnë lartë Harry Kane, i cili ka vite që shkëlqen në Premierligë.

Por, Romano po ashtu raporton se bisedimet nuk kanë filluar ende dhe Spurs

Shifrat e kapitenit të Anglisë janë të frikshme.

Ai është golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e elitës së futbollit anglez – me gjithsej 188 gola.

Më shumë gola se Kane – kanë vetëm Wayne Rooey dhe Alan Sherer.

29 vjeçari është futbollisti kryesor i Spurs – dhe në këtë sezon ka shënuar pesë herë – në gjashtë ndeshje të zhvilluara.

Në “Transfermarkt” vlerësohet 81 milionë euro, ndërsa kontratë më ekipin londinez ka deri në vitin 2024./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022