Sport Ndërkombëtar

Kanadaja fiton penallti, por nga 11-metra dështon Davies pasi pret  Courtuis

Belgjika po takohet me Kanadanë në kuadër të ndeshjet hapëse të grupit F.

Kanadaja fitoi penallti në minutën e 10-të të ciolën e humbi Davies, posi që e priti topin portieri Courtuis.

Belgët kanë pasur ecurinë të mirë në vitet e fundit dhe shihen si favori në këtë përballje.

Në anën tjetër kanadezët vijnë në këtë botëror për të shkaktuar befasi, pasi në skuadër ka disa talentë të mëdhenj.

Ndeshja tjetër e këtij grupi mes Kroacisë dhe Marokut është mbyllur me rezultat 0-0.

/Shqip.com