Sport Ndërkombëtar

Kalimi i Mbappes në Real Madrid, ende larg finalizimit

2J2RBA2 April 3, 2022, Paris, France, France: Kylian MBAPPE of PSG celebrates his goal during the Ligue 1 match between Paris Saint-Germain (PSG) and FC Lorient at Parc des Princes stadium on April 03, 2022 in Paris, France. (Credit Image: © Matthieu Mirville/ZUMA Press Wire)

Fundi i historisë që duhet të bëjë që Kylian Mbappé të veshë fanellën e Real Madrid verën e ardhshme duket se është ende për tu shkruar.

Kontrata e sulmuesit francez me Paris Saint-Germain, pas refuzimit të tij në muajt e fundit për të aktivizuar opsionin e rinovimit automatik për t’i shtuar edhe një vit marrëveshjes së tij me klubin nga kryeqyteti transalpin, skadon për dy muaj e një javë, por megjithatë, siç thotë Relevo, disa këndvështrime mbeten për t’u përpunuar me Real Madridin përpara se të jetë në gjendje të nënshkruajë përfundimisht kontratën e re.

Fayza Lamari, nëna dhe agjentja e Mbappes, do të përpiqet të marrë sa më shumë para për djalin e saj deri në momentin e fundit, duke qenë se perspektiva për të do të jetë të marrë më pak para nga Real Madridi sesa nga PSG.

Dhe pastaj ekziston edhe çështja në lidhje me menaxhimin e të drejtave të imazhit.

Në këtë aspekt, klani Mbappe ka besim se do të jetë në gjendje të rikuperojë një pjesë të parave të munguara në lidhje me perspektivën për të mbetur te PSG.

/Shqip.com