Lajme

Kadrijaj: Falë mërgimtarëve e more pozitën, tash fillove t’i ofendosh

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, përmes një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Kurti për mërgimtarët.

Kurti duke kritikuar SBASHK-un, të shtunën tha se “kur ti nuk nxjerr kuadro të mira arsimore, atëherë prodhon ose njerëz për asistencë ose punëtorë krahu në Gjermani”.

Kadrijaj ka thënë se është shumë i ulët dhe i pandershëm epiteti analfabet për mërgimtaret.

“Pasi i mashtrove deri në përulje tash fillove me i ofendu me epitete qe ata kurrë se kanë meritu. Aq më tepër nga ti, që falë tyre je këtu në këtë pozitë.”, shkruan në postimin e saj në Facebook

Deputetja shtoi se liria dhe shteti ynë e kanë emëruesin e përbashkët e ai emërues është populli ynë kudo që jeton dhe vepron./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022