Sport Ndërkombëtar

Juventusi ndalet nga Salernitana

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri

Juventusi nuk po këndellet asesi.

“Zonja e Vjetër” ka barazuar Salernitana – me rezultat 2-2.

Golin e parë në këtë takim e realizoi – Antonio Candreva – kur po zhvillohej minuta e 18-të.

Teksa, për 0-2 u përkujdes Krzysztof Piatek – në minutat shtesë të pjesës së parë.

Në anën tjetër – për vendasit golin e parë e realizoi – Gleison Bremer në minutën e 51-të.

Teksa, për barazim u përkujdes Leanardo Bonucci.

Qendërmbrojtësi italian dështoi nga pika e bardhë, ama shënoi nga tentimi i dytë.

Bardhezinjtë e mbyllën takimin me dy futbollistë më pak në fushën e gjelbër – pasi Milik dhe Cuadrado u ndëshkuan me kartona të kuq.

Pas këtij barazimi, Juve gjendet në vendin e tetë me dhjetë pikë.

Teksa, Salernitana gjendet në pozitën e dhjetë – me vetëm gjashtë pikë në total.

Lider në Serie A – mbetet Napoli me 14-të pikë të grumbullura – njëjtë sa kanë Milani dhe Atalanta në pozitat dy dhe tre./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022