Rozë

“Jam shumë e dashuruar”, Rita Ora konfirmon martesën me Taiki Waititi

Rita Ora dhe Taika Waititi

Së fundmi, këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Rita Ora ka folur për herë të parë pas lajmeve për martesën e saj me regjisorin Taiki Waititi.

Këngëtarja 31-vjeçare pranoi se është “shumë e dashuruar” me regjisorin e “Thor: Love and Thunder”, pas raportimeve se dyshja u martuan muajin e kaluar.

Ajo tha: “Jam e dashuruar, jam shumë e dashuruar, jam e dashuruar. Unë e dua dashurinë gjithashtu. Unë kam qenë gjithmonë një besimtar në të dhe gjithmonë jam ndjerë sikur e kam dashur gjithmonë përrallën dhe kjo është ajo që jam rritur duke dashuruar.”

Rita pranoi se është “me të vërtetë e lumtur” që ka gjetur një partner në Taika.

Duke folur në podkastin “Jaime Winstone’s Greatest Night Ever”, ajo shtoi: “Prindërit e mi kanë qenë së bashku për më shumë se 30 vjet, kështu që për mua ishte gjithmonë për dashurinë dhe gjetjen e një partneri dhe gjithçka tjetër, kështu që jam shumë e lumtur që bëra.

“E bëra atë zgjedhje. Më bëri të lumtur dhe e dua Taika. Ai është shumë qesharak dhe i bukur.”

Në gusht, Rita dhe Taika u tha se u martuan në një “ceremoni intime” në Londër.

Një burim tha në atë kohë: “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë për të gjithë atje. Më të afërmit dhe më të dashurit e tyre mund ta shohin se sa çmendurisht të dashuruar janë.

“Pavarësisht se jeton në qendër të vëmendjes, Rita është e vendosur ta mbajë lidhjen sa më private dhe nuk donte të bënte një këngë dhe vallëzim të madh për dasmën./SHQIP.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022