Lajme

Ish-luftëtari i UÇK-së shprehet i indinjuar: Asnjë kriminel nuk është dënuar për masakrën e Izbicës

Ish-luftëtari i brigadës 112 të UÇK-së, Muhadin Demaj, ka thënë se ende asnjë siç u shpreh ai, kriminel nuk është dënuar për masakrën e Izbicës.

Ajo ka se e gjithë bota e di se çfarë masakre është bërë në atë vend, përcjell Klan Kosova.

“Nuk i kemi pritur këto veprime që po i bën Gjykata Speciale, ne kemi menduar që do të jetë e dy anshme, jo vetëm për shqiptarë, por edhe serb që kanë kryer krime”.

“Unë vijë nga një fshat ku është bërë masakra e Izbicës, aty dihet çfarë masakre ka qenë, e gjithë bota e di dhe ende asnjë kriminel nuk është dënuar për këtë masakër, kurse ne kemi luftuar për vendin tonë, ne nuk kemi shkuar në Serbi”, u shpreh tutje ai.

/Shqip.com