Sport Ndërkombëtar

Inter – Bayern, formacionet zyrtare

Është një përsëritje e finales së 2010-ës sonte teksa Inter dhe Bayern Munich takohen në fazën e grupeve të Champions League.

Dhe ja si e shikojnë dy skuadrat përballjen në San Siro.

 Interi ende duhet të bëjë pa sulmuesin e lënduar Romelu Lukaku, kështu që Edin Džeko dhe Lautaro Martínez nisin përpara.

Simone Inzaghi është gjithashtu pa Nicoló Barella dhe Stefan de Vrij për përballjen kundër kampionëve të Bundesligës.

Inter: Onana – Skriniar, D’Ambrosio, Bastoni – Dumfries, Mkhitaryan, Brozovic, Çalhanoglu, Gosens – Lautaro Martínez, Dzeko.

Sa i përket Bayernit, Thomas Müller rikthehet në skuadrën që barazoi 1-1 me Union Berlin të shtunën.

Bayern: Neuer – De Ligt, Pavard, Kimmich, Sane, Coman, Mane, Sabitzer, Davis, Hernandez, Muller.

Kjo është hera e parë që skuadrat takohen që nga viti 2011, ku Interi përparoi në raundin e 16-të me golat jashtë fushe./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022