Sport Ndërkombëtar

Ibrahimovic: Nuk do të pensionohem

Zlatan Ibrahmovic

Është 40 vjeçar – por nuk e ka ndërmend t’i var këpucët.

Zlatan Ibrahimovic ka rrëmbyer edhe një vëmendjen – me deklaratën e dhënë së fundmi.

Sulmuesi suedez ka deklaruar për “Gazzeta” se “ Unë do të kthehem shpejtë. Nuk do të pensionohem. Do të kthehem dhe nuk do të dorëzohem. Nëse e shëoh një lojtar më të fortë se unë, do të jem gati të pensionohem.Por, ende nuk kam parë ndonjë lojtar më të fortë se unë.

Shtatgjati – i cili është jashtë fushës së gjelbër për shkak të lëndimit – nuk ka kursyer lavdatat edhe për shokun e skuadrës – Chalres de Katelaere.

“AC Milan ka nënshkruar me një lojtar të mirë me Charles de Ketelaere – jepini atij pak kohë”, tha ai.

Zlatan është pjesë e AC Milan që nga viti 2019 – dhe ka shënuar 33 gola në Serie A – që nga atëherë.

Veterani – ka kontratë me rosonerët deri në vitin 2023 – ndërsa në “Transfermarkt” vlerësohet 3 milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022