Ibrahimovic: Ju ecni, unë fluturoj

Zlatan Ibrahimovic

AC Milan shënoi një fitore “dramtike” ndaj Veronës, në ndeshjen e zhvilluar të shtunën.

Nga 0-2, ata e rikthyen rezultatin në 3-2, duke arkëtuar pikët e plota, por ky nuk është lajmi i vetëm i mirë për rosonerët, shkruan Shqip.com.

Për 13 minuta, në fushën e gjelbër u paraqit edhe Zlatan Ibrahimovic, i cili është rikthyer nga lëndimi.

Sulmuesi suedez, sot ka bërë një postim në Facebook, ku ka shkruar “ Ju ecni, unë fluturoj”.

Shtatëgjati, këtij shkrimi ja ka bashkangjitur një foto gjatë ndeshjes së mbrëmshme, duke u munduar të shënojë në mënyrë akrobatike.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, personat duke marrë pjesë në sporte dhe ambiente të jashtme
Zlatan Ibrahimovic, gjatë ndeshjes kundër Veronës

Për 40 vjeçarin, kjo ishte paraqitje dytë për këtë sezonë, ndërsa ka shënuar një gol.

Rikthimi i tij te kuqezinjët, do e përforcojë edhe më shumë repartin e sulmit.

Interesante do jetë të shihet, se nëse do luajë i vetëm në qendër, apo së bashku me Olivieri Giroud, që ka tundur rrjetën tre herë në këtë sezonë në Serie A./Shqip.com