Lajme

I ofroi ryshfet zyrtarëve policorë në Leposaviq, arrestohet një serb

Arrestim / Ilustrim
Arrestim / Ilustrim

Një person nga komuniteti serb është arrestuar pasi i njëjti ka ofruar ryshfet zyrtarëve policorë me qëllim të mos shqiptimit të një gjobe.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:45, në Leposaviq.

Tutje, bëhet e ditur se i njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull serb pasi që i njëjti ka ofruar ryshfet zyrtarëve policorë me qëllim mos shqiptimit të një gjobe. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

/Shqip.com