Art Jetese

Horoskopi javor për periudhën nga 05 – 12 korrik

Horoskopi

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Ndryshimi i planeve mund të çojë në një ngarkesë me detyra që nuk keni pasur ndër mend t’i merrni përsipër. Mos lejoni që nervozizmi dhe frika t’ju sabotojnë, veproni me kujdes dhe peshoni fjalët tuaja.

Shëndeti: Gjeni diçka që ruan forcën dhe stabilitetin tuaj mendor.

Dashuria: Yjet këshillojnë Deshtë e lirë të mos nxitojnë në një marrëdhënie të re romantike, nëse nuk janë plotësisht të sigurt se personi u përshtatet atyre. Ju mund të josheni nga pasioni, por edhe nga dëshira për të mos qenë më vetëm – rishikoni motivet dhe nevojat tuaja. Deshtë që kanë partnerë mund të ndiejnë një rritje të përgjegjësisë – angazhimi dhe parimet do të vihen në provë. Ata që fillojnë të bashkëjetojnë mund të përjetojnë diçka që nuk e prisnin fare.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Përqendroni gjithë vëmendjen, arsyen dhe intuitën tuaj për t’i vlerësuar siç duhet propozimet joshëse që mund t’i merrni. Ju do të përfitoni nga krijimi i aleatëve për një periudhë më të gjatë kohore gjatë kësaj periudhe, kështu që ndani idetë dhe mendimet tuaja me ata që mund t’ju ndihmojnë.

Shëndeti: Ndiheni mirë, megjithëse herë pas here mund të vuani nga lodhja dhe rraskapitja.

Dashuria: Konfigurimi i jashtëzakonshëm planetar sjell një zhvillim pozitiv të marrëdhënieve ekzistuese – nëse jeni në një marrëdhënie, do të jeni në gjendje t’i kapërceni disa keqkuptime dhe pengesa, por nëse jeni vetëm, është shumë e lehtë që dikush të shfaqet që do ta pëlqeni vërtet. Për shkak të bollëkut të emocioneve që ju tërheqin vëmendjen, mund të shpërqendroheni – do të doni të shtyni gjithçka në plan të dytë, sepse gjithçka tjetër ju pengon të kënaqeni dhe t’i përkushtoheni jetës suaj të dashurisë. Gjeni ekuilibrin dhe gjeni kohë t’ia kushtoni vetes.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Komunikimi afarist nuk është në favorin tuaj gjatë kësaj periudhe, kështu që shmangni takimet dhe negociatat sa më shumë që të mundeni. Gjeni mënyra për t’i bërë ballë tensionit të brendshëm dhe për të forcuar durimin, sepse keni mundësinë të ktheni një situatë shumë të pafavorshme dhe ta shndërroni në sukses.

Shëndeti: Ndryshoni diçka në orarin tuaj ditor, shkoni në një piknik, largohuni nga detyrimet e përditshme.

Dashuria: Kjo periudhë është e përshtatshme për forcimin e marrëdhënieve të dashurisë, romancës dhe argëtimit – yjet parashikojnë një rritje në jetën tuaj emocionale, pavarësisht nëse jeni tashmë në një lidhje, ose keni simpati, apo askush nuk është shfaqur ende, i cili do t’ju tërheqë vëmendjen. Vetëbesimi juaj mund të ndikohet nga pasiguria në lidhje me sinjalin që personi tjetër po ju dërgon – mos u përpiqni të interpretoni atë që ndien dhe mendon dikush, por pyesni, me mirësi dhe mirësi, ashtu siç dini ju.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Përfundoni detyrat e filluara dhe mos merrni detyra të reja derisa ta përfundoni punën me të cilën keni ngelur prapa, ose është akumuluar ndërkohë. Ju jeni akoma larg stabilitetit që e dëshironi dhe keni punuar shumë për ta arritur atë, por nuk duhet të dekurajoheni.

Shëndeti: Ju duhet më shumë kohë e lirë, të cilën mund ta kaloni vetëm ose në shoqëri, më mirë në natyrë.

Dashuria: Nëse jeni vetëm, do të tërhiqni shumë simpati gjatë kësaj periudhe – mund të merrni të gjitha llojet e propozimeve, romantike, të denja dhe të padenja, joshëse dhe të papranueshme. Ju zgjidhni sa larg do të shkoni në lojë edhe kur gjërat do të bëhen serioze. Në marrëdhënie partneriteti është koha të vendosni – duhet të pranoni disa gjëra te partneri juaj (pozitive dhe negative), të kërkoni falje për gabimet dhe lëshimet dhe të bëni vend për rrjedhën e energjisë.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Mendoni se si t’i bëni ndryshimet e nevojshme pa probleme dhe hap pas hapi, në mënyrë aktive përmbushni detyrat, në mënyrë që të filloni të merreni me planet që keni caktuar tashmë. Ju mund të ndiheni të inkurajuar të ndërmerrni rreziqe, por qëndroni në atë që dini gjatë kësaj periudhe, jini me takt dhe preciz në kërkesat tuaja.

Shëndeti: Mundohuni të ekuilibroni aktivitetin dhe të pushimin dhe të jeni të moderuar në gjithçka. Kujdesuni për ushqimin tuaj.

Dashuria: Së bashku me partnerin tuaj mund të zgjidhni çdo problem dhe të kapërceni çdo pengesë, nëse qëndroni me mendje dhe zemër të hapur. Merrni parasysh kundërshtimet që ka partneri juaj, mos i hidhni poshtë vetëm sepse ju duken joserioze. Virgjëreshat e lira do të tërhiqen dhe do të jenë të kujdesshme në komunikimin me njerëz interesantë, por sjellja juaj do të lërë përshtypje. Kushtojini vëmendje sinjaleve që ju vijnë nga njerëz më pak të dukshëm – njëri prej tyre sinqerisht ju admiron.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Analizoni veprimet dhe arritjet tuaja deri më tani, në mënyrë që të eliminoni gabimet në lëvizjet e radhës. Tregoni veten si një bashkëpunëtor biznesi dhe partner i besueshëm dhe i përgjegjshëm, për të justifikuar besimin dhe për të fituar çmime. Keni shumë detyra, prandaj do të ishte mirë t’i vendosni përparësitë.

Shëndeti: Praktikoni aktivitete relaksuese në mbrëmje dhe kënaquni në paqe, vetëm, ose në shoqërinë e personave të dashur.

Dashuria: Nëse jeni aktualisht të zemëruar dhe të pakënaqur, këto ndjenja do të jenë edhe më të forta, nëse jeni i dashuruar, do të mbingarkoheni plotësisht, nëse jeni në mohim dhe shtypje, do t’ju duket se të gjithë janë armiqtë tuaj, se partneri juaj mashtron dhe gënjen dhe se askush nuk ka qëllime të sinqerta. Përqendrohuni te vetja, duke filluar me gjërat themelore – kujdesuni për trupin tuaj, në mënyrë që të mos humbni kontaktin me atë që ju shërben më shumë dhe ju jep kënaqësinë më të madhe në jetë. Dashuria ndaj vetes fillon me dashurinë dhe kujdesin për trupin tuaj.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Nëse keni disa plane që tashmë janë të gatshme, mos prisni më shumë – moment më të mirë për realizimin e tyre nuk do të ketë. Ndaloni së shikuari të kaluarën, analizoni pozicionin tuaj aktual dhe mendoni se çfarë doni të bëni me të ardhmen tuaj. Një periudhë e mirë për Akrepat që merren me tregti.

Shëndeti: Mbani kondicionin dhe kujdesuni për ushqimin tuaj.

Dashuria: Dashuria e dikurshme mund të shfaqet në jetën tuaj dhe ndjenjat tuaja mund të kthehen me energji të re. E kaluara e pazgjidhur mund të rrezikojë marrëdhëniet e partneritetit, përkatësisht t’i vërë në provë ndjenjat dhe përkushtimin tuaj. Ju nuk do të jeni në gjendje të ballafaqoheni me ndjenjat dhe të vërtetat tuaja që nuk janë të këndshme për ju, por nuk keni nevojë për entuziazëm.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Keni shumë ide të mira, të cilat janë mjaft realiste dhe të arritshme dhe nuk ka pse të hezitoni. Ndryshimet dhe transformimet që po vijnë mund të duken si koncepte të pasigurta, por ju keni mundësinë të filloni një fazë të re të jetës, në mënyrë profesionale dhe private. Bëhuni të guximshëm.

Shëndeti: Disa çrregullime kronike mund të intensifikohen, bëni jetë të rregullt dhe jini të moderuar në gjithçka.

Dashuria: Shanset për një takim fatal do të rriten nëse lëvizni dhe dilni në vende ku mund të takoni njerëz të rinj. Gjatë kësaj periudhe është e rëndësishme të vendosni kufij në marrëdhëniet që kanë potencial për t’u zhvilluar, si dhe të rishikoni qasjen tuaj ndaj marrëdhënieve me partnerin – ju mund të ndieni nevojën për t’u distancuar nga partneri dhe për t’u angazhuar me veten dhe mendimet tuaja.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Jeni gati për përpjekje të reja, por është më mirë të mos mbingarkoheni me marrjen e detyrave të reja, veçanërisht nëse duhet të investoni në to dhe të prisni të shihni nëse ia vlejnë. Bëni një analizë të përfitimit dhe të konsideroni planet për përpjekjet e ardhshme.

Shëndeti: Ju jeni të qëndrueshëm dhe ndiheni mirë, keni energji dhe vendosmëri për të gjitha sfidat që i keni përpara.

Dashuria: Nëse nuk keni rënë ende në dashuri, kjo lehtë mund të ndodhë gjatë kësaj periudhe, edhe pse nuk jeni në humorin tuaj më të mirë. Ju mund të ndiheni të mundur dhe të prekshëm, por kjo mund të sjellë anën tuaj më të butë dhe të joshë dikë të veçantë. Në marrëdhënie partneriteti, duhet të merrni parasysh ankesat dhe kritikat e partnerit tuaj – ngadalësoni, rishikoni dhe shihni nëse akoma dini të vlerësoni atë që keni, ose merrni gjithçka si të mirëqenë.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Nxitoni dhe kujdesuni për të gjitha aspektet e aktiviteteve tuaja. Llogaritni fitimet tuaja reale në mënyrë që të mund të rregulloni buxhetin tuaj siç duhet. Ju mund të neglizhoni detyrat urgjente nëse keni nevojë të shkoni në një udhëtim.

Shëndeti: Përpiquni të qetësoni mendjen, të relaksoheni, të meditoni.

Dashuria: Rregullimi aktual i planetëve mund të provokojë situata krize dhe ngjarje marramendëse në planin e dashurisë. Gjatë kësaj periudhe ju mund të përballeni me emocione të pakëndshme, por së shpejti do të ketë qetësi dhe qartësi, kështu që do të dini se për çfarë jeni duke bërë dhe marrëdhëniet tuaja do të jenë më të qarta. Do të shkoni më mirë me partnerin tuaj, pas disa shqyrtimesh e debatesh, dhe nëse krijoni marrëdhënie të reja, ato do të thellohen ndjeshëm gjatë kësaj periudhe. Vetëm kokëfortësia mund t’ju ndalojë të vlerësoni siç duhet situatën, pra nëse nuk tregoni vetëkontroll dhe durim, mund të përjetoni zhgënjime të dhimbshme.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Vlerësoni besueshmërinë e partnerëve të biznesit dhe bashkëpunëtorëve, por jo nga fakti nëse ata mendojnë njësoj si ju, por nga sa janë të hapur dhe të përkushtuar ndaj detyrës. Ju gjithashtu mund të përdorni pak më shumë autokritikë për të korrigjuar planet dhe veprimet tuaja, për hir të suksesit afatgjatë.

Shëndeti: Një pushim apo piknik do t’ju japë pushim dhe këndellje të cilat ju janë të nevojshme.

Dashuria: Ndikimet planetare inkurajojnë shprehjen e simpatisë, madje edhe ato që ju i keni inkurajuar dhe fshehur prej kohësh. Flisni me personin për të cilin keni ngarkesa emocionale, pavarësisht nëse është një partner, mik apo simpati – dikush ndaj të cilit keni ndjenja më të thella, por që nuk e dini se çfarë dëshironi. Ju jeni bindës në paraqitjen e pikëpamjeve dhe arsyeve tuaja, prandaj mos hezitoni të filloni atë bisedë, e cila do të heqë mjegullën nga koka juaj./SHQIP.com