Sport Ndërkombëtar

Holger Badstuber tërhiqet nga futbolli

Holger Badstuber

Holger Badstuber – ka vendosur që t’i var këpucët.

Qëndëmbrojtësi gjerman – është pensionuar nga futbolli aktiv – në moshën 33 vjeçare.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Të dashur fansa…

Pas 13 vitesh futboll profesionist, shpall përfundimin e karrierës sime të lojtarit aktiv.

Me 31 ndeshje të kombëtares A, me pjesëmarrje në Kupën e Botës dhe Kampionatin Evropian, gjashtë kampionate gjermane, katër fitore të kupës së DFB-së, fitimin e Champions League, Kupën e Botës për Klube, Superkupën e UEFA-s dhe tre superkupa kombëtare, mund të shkoj në një kohë të suksesshme. Sigurisht që do të preferoja disa lëndime më pak të rënda”, ka shkruar ai ndër të tjera.

Badstuber – së fundmi ishte pjesë e  Luzernit – në elitën e futbollist zviceran – ku zhvilloi 14-të paraqitje kampionale.

Shtatgjati – periudhën më të artë në karrierë e kaloi në Bayern Munchen – ku ndër të tjera e fitoi Bundesligën dhe Ligën e Kampionëve.

Ai ka djersitur edhe fanellën e Stuttgartit, Shcalke 04 dhe VfB Stuttgard – teksa ka pasur fatin të paraqitet edhe për kombëtaren gjermane./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022