Sport Ndërkombëtar

Higuain shënon dy gola për t’ia dhënë fitoren Miamit

Gonzalo Higuain shënoi dy herë në fitoren 2-1 të Inter Miami në shtëpi ndaj Columbus Crew, me golat e tij që erdhën në ditë të ndryshme për shkak të një vonese moti prej dy orësh.

Ish-sulmuesi i huazuar i Chelseat, Higuain, 34 vjeç, i dha Miami epërsinë në minutën e 25-të pas fillimit të ndeshjes në ora 20:00 të së martës.

Cucho Hernandez barazoi, por ndeshja u vonua më pas nga një stuhi rrufe.

Përballja rifilloi në orën 23:35, me Higuain që shënoi golin e fitores në minutën e 82-të në orën 12:13 të mëngjesit të së mërkurës.

Skuadra e Miami e Phil Neville është dy pikë larg sportit final të play-off-it në Konferencën Lindore.

Ish-qendërsulmuesi i Real Madridit dhe Napolit, Higuain, ka shënuar 10 nga 12 golat e tij këtë sezon në 13 ndeshjet e fundit./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022