Sport Shqiptar

“Heroi” i Vëllaznimit shpallet “MVP” i javës së dytë

Damonte Dodd

Damonte Dood është shpallur “MVP” i javës së dytë në Superligën e Kosovës – në basketboll.

Basketbollisti amerikan ishte më meritori – pse Vëllaznimi triumfoi ndaj Rahovecit me rezultat 94-87.

Dodd shënoi 16 pikë, asistoi pesë herë, bëri nëntë bllokada – dhe 20 kërcime – statistika që rrallë shihen në palestrat vendore.

28 vjeçari u brohorit nga tifozët e pranishëm në “Shani Nushi” – ku atmosfera sportive ishte në zenit.

Për Vëllaznimin – kjo ishte fitorja e parë – në këtë sezon – krahas një disfate.

Pesë basketbollistët më të dalluar në xhiron e dytë -të Superligës së Kosovës në basketboll:

Damonte Dodd (Vëllaznimi) 16 pikë, 20 kërcime, 5 asistime, 9 bllokada.

Rodney Purvis (Peja) 31 pikë, 6 kërcime, 4 asistime.

Ivan Koljeviq (Ponte Prizreni) 32 pikë, 8 kërcime, 11 asistime.

Erjon Kastrati (Trepça) 20 pikë, 2 kërcime, 4 asistime.

Dustin Thomas (Sigal Prishtina) 16 pikë, 7 kërcime, 2 asistime. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022