Sport Ndërkombëtar

Hernandez dhe Vela nuk do luajnë për Meksikën – në Kupën e Botës

Hernandez dhe Vela

Carlos Vela dhe Javier Hernandes – Chicharito nuk do e djersitin fanellën e Meksikës – në Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Këtë lajm e ka konfirmuar selektori i kombëtares, Gerardo Martino.

Përmes një deklarate për media – ai tha se “në rastin e Vela-s, tre vite e gjysmë më parë ai më tha se preferonte të mos thirrej dhe kjo nuk ka ndryshuar”.

Teksa, shtoi “në rastin e Javier Hernandez – thjeshtë e kam përcaktuar veten nga qendërsulmuesit e tjerë”.

Të dy futbollistët – pjesë e elitës së futbollit amerikan, La Galaxy.

Vela – është 33 vjeçar, teksa Hernandez 34 – dhe duket se rrugëtimi i tyre në kombëtare ka marrë fund./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022