Sport Ndërkombëtar

Harry Kane – po thyen rekorde në ishull

Harry Kane

Tituj nuk ka fituar me Tottenhamin.

Por, statsistikat personale i ka të frikshme.

Harry Kanë është bërë golashënuesi i tretë më i mirë – në historinë e Premierligës.

Qendërsulmuesi – ka tashmë në emrin e tij 187 gola dhe e ka barazuar legjendën, Andy Cole.

Më shumë gola se Kane – kanë vetëm Wayne Rooey dhe Alan Sherer.

29 vjeçari është futbollisti kryesor i Spurs – dhe në këtë sezon ka shënuar katër herë – në katër ndeshje të zhvilluara.

Ai po e synon titullin e kampionit – në ishull, ani pse konkurenca është e madhe.

Në krye me Antonio Conten – skuadra angleze ka grumbulluar dhjetë pikë pas katër xhirove – duke dhënë sinjale pozitive./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022