Sport Ndërkombëtar

Grealish: Isha më i lirë në Aston Villa

Jack Grealish ka folur për vështirësitë e tij që kur iu bashkua Manchester Cityt, duke pranuar se ishte “më i lirë” në Aston Villa.

Grealish iu bashkua Manchester Cityt nga Aston Villa në një marrëveshje me vlerë një rekord britanik prej 100 milionë funte verën e kaluar, por nuk ka realizuar golat apo asistimet e shumëpritura që nga transferimi në Etihad Stadium, pavarësisht se ngriti trofeun e Premier League sezonin e kaluar.

Jack Grealish

Duke folur për Sky Sports , 27-vjeçari pranoi se nuk ka qenë në maksimumin e tij që nga transferimi.

“Unë ndoshta nuk kam luajtur në krye të lojës sime që kur u transferova në City. por unë mendoj se kam treguar paraqitjet e tij. Është krejtësisht ndryshe nga mënyra se si ishte në Villa. Mendoj se në Villa isha më i lirë.”

Pavarësisht komenteve të tij këtë javë, ai është shprehur i lumtur dhe klubi dhe Pep Guardiola e kanë mbrojtur kundër kritikëve .

Jack Grealish

Grealish shënoi vetëm tre gola dhe tre asistime në Premier League sezonin e kaluar dhe ka filluar përsëri ngadalë, por është zgjedhur në skuadrën e fundit të Anglisë pavarësisht./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022