Sport Ndërkombëtar

Golat janë bërë rutinë për Haaland

Erling Haaland

Erling Haaland është njeriu i momentit në ishull.

Sulmuesi norvegjez ka shënuar 11-të gola – në vetëm shtatë ndeshje të zhvilluara në Premierligë.

Nëse vazhdon me këtë mesatare – ai do e mbyllë sezonin me 57 gola.

Askush nuk ka shënuar më shumë se ai – deri më tani.

22 vjeçari është shndruarr në futbollistin kryesor në repartin e sulmit të Manchester Cityt – dhe forma e tij është vetëm në rritje.

City duket që e ka zgjidhur problemin e golave – për disa vite.

Numri nëntë ka kontratë valide me kampionët e Anglisë – deri në vitin 2027, ndërsa në “Transfermarkt” vlerësohet 150 milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022