Lajme Botë

Gjyqi penal ndaj Trump, ish-Presidenti flet pas seancës: As Nënë Tereza nuk mund t’i mposhtë këto akuza

Ish-Presidenti amerikan, Donald Trump
Ish-Presidenti amerikan, Donald Trump

Ish-Presidenti amerikan, Donald Trump, ka folur për gazetarët që ndodhen jashtë sallës së gjyqit penal që po zhvillohet ndaj ish-shefit të Shtëpisë së Bardhë.

Para tyre, Trump është ankuar duke thënë se: “as Nënë Tereza nuk do mund t’i mposhte këto akuza”, duke theksuar se gjyqi ndaj tij është i montuar dhe nuk ka asnjë provë.

“Është një situatë shumë e turpshme”, theksoi Trump.

Megjithatë, ai nuk u shfaq i dorëzuar për zgjedhjet e këtij viti, duke shtuar se 5 nëntori është dita më e rëndësishme në historinë e vendit.

/Shqip.com