Sport Shqiptar

Gjilani zyrtarizon transferimin e Arbër Prekazit

Arber Prekazi

Gjilani po vazhdon me ciklin e transferimeve gjatë kësaj merkato, shkruan Shqip.com.

Arbër Prekazi është transferimi i fundit i skuadrës gjilanase.

Qendërmbrojtësi vjen nga skuadra e Ballkanit ku ka kaluar dy sezonet e fundit.

Lajmin për transferimin e tij e ka bërë të ditur vetë skuadra përmes rrjetit social “Facebook”.

Prekazi është përforcimi i pestë i Gjilanit gjatë këtij afati kalimtar pas Albert Dabiqajt, Yll Hoxhës, Agustin Torosan dhe Elton Kales.

Mbrojtësi mitrovicas do të bartë fanellën me numrin 33./Shqip.com