Sport Shqiptar

Gjilani – superior nën urdhërat e Ramadanit

SC Gjilani

“Skifterat janë duke fluturuar” nën urdhërat e Zekirja Ramadanit.

Trajneri nga Maqedonia e Veriut ka arritur ta komponojë skuadrën e SC Gjilanit – në mënyrë fenomenale – dhe rezultatet janë dëshmi.

SC Gjilani

Pas gjashtë gjirove të zhvilluara – Gjilani është lider në Superligën e Kosovës – dhe nuk është njoftuar ende me humbje.

Katër fitore dhe dy barazime janë tregues të ecurisë pozitive në këtë fillim të sezonit.

Ky ekip ka shënuar nëntë gola – teksa ka pranuar vetëm katër.

Tabela e Superligës

Futbollsti më i dalluar pa asnjë dyshim ka qenë – Theophilus Solomon, i cili ka realizuar katër gola.

Ndeshjen tjetër – Gjilani e zhvillon ndaj rivalit lokal, FC Dritës – të mërkurën me fillim nga ora 15:00./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022