Lajme

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Deçan  

Ilustrim

Të hënën pasdite, në fshatin Pobergjë të Deçanit, në pyll është gjendur një mjet i pashpërthyer eksplodues.

Policia bënë të ditur se në një burrë kishte informuar për një predhë-mortajë të gjetur.

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në pyll kishte hasur në një predhë-mortajë”, thuhet në njoftim.

Ilustrim

Pas informatës së marrë Forcat e Sigurisë së Kosovës kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ka bërë tërheqjen e mjetit në mënyrë të kontrolluar./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022