Sport Ndërkombëtar

Gareth Balle nuk i ndahet sportit, vendos të merret me golf

NEWPORT, WALES - JULY 04: Footballer Gareth Bale seen during the annual Celebrity Cup golf tournament at Celtic Manor Resort on July 4, 2015 in Newport, Wales. The Celebrity Cup sees celebrities from England, Wales, Ireland and Scotland competing against each other. (Photo by Matthew Horwood/Getty Images)

Një ndër futbollistët më cilësor në vitet e fundit në botë padyshim që ka qenë edhe Gareth Bale.

Sulmuesi nga Uellsi ditë më arë u pensionua nga futbolli në moshën 33-vjeçare pas një karrierë te jashtëzakonshme në skuadra si: Southampton, Tottenham Hotspur, Real Madrid dhe Los Angeles FC si dhe Përfaqësuesen e Uellsit, shkruan Shqip.com.

Gareth Bale, dy javë pasi u pensionua nga futbolli, aktiv, ka njoftuar se do të merr pjesë në një ngjarje të golfit.

Ai ka thënë se do të marrë pjesë në “AT&T Pebble Beach Pro-Am”, që mbahet në muajin e ardhshëm.

Bale u pensionua nga futbolli, me një mori trofesh që arriti t’i fitojë gjatë një karriere të bujshme.

Uellsiani edhe pse kur luante futboll, nuk e kishte fshehur asnjëherë pasionin e tij për golf.

/Shqip.com