Sport Shqiptar

Gardiani i Trepçës 89 – ftohet nga Kongo

Marly Prince

Po shkëlqen në Superligën e Kosovës – dhe kjo i është shpërblyer.

Marly Prince ka pranuar ftesë nga kombëtarja e Kongos.

Lajmin e ka bërë të ditur Trepça 89 – skuadër me të cilin ai po paraqitet.

“Prince tani është bashkuar me ekipin ne Moroko ku dhe do të zhvillojnë ndeshjet e tyre” – thuhet në postimin e klubit.

Gardiani 23 vjeçar po e zhvillon një sezon të jashtëzakonshme me ekipin mitrovicas – dhe me intervenimet e tij është shndrruar në hero – disa herë.

Marley – u bë pjesë e Trepçës 89 në sezonin 2021/2022, teksa paraprakisht ishte pjesë e Vushtrrisë. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022