Sport Ndërkombëtar

Fury: Lufta me Usykyn duhet të ndodhë gjatë këtij viti

Tyson Fury dhe Oleksander Usyk

Boksieri Tyson Fury ka thënë se lufta me kampionin aktual Oleksander Usyk duhet të ndodhë gjatë këtij viti.

Fury madje u shpreh i bindur se do ta mposht ukrainasin.

“Lufta duhet të ndodhë, duhet të ndodhë këtë vit. Unë mendoj se është një punë e lehtë, punë e drejtpërdrejtë.

Unë do ta godas atë, ai do të bie në dysheme, pastaj do të dal dhe do të dehem në qendër të qytetit”, u shpreh kampioni i peshave të rënda, Tyson Fury.

Kujtojmë, një lufë mes tyre është paralajmëruar që një kohë të gjatë, por që palët s’kishin arritur të merreshin vesh.

/Shqip.com