Sport Ndërkombëtar

Franca e eliminon Belgjikën me një autogol, siguron kalimin në çerekfinale

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Belgjikës dhe kështu gjendet një hap çerekfinales së EURO 2024.

Ishte autogoli i Jan Vertonghen ai që i kaloi francezët në epërsi në minutën e 85-të.

Nëse Franca prek çerekfinalen, punë do të ketë me fituesin e ndeshjes Portugali-Slloveni.

/Shqip.com