Lajme

FOTO / Osmani në Itali takohet me Hillary Clinton: Kosova do të qëndrojë gjithnjë në krah të aleatëve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po merr pjesë në Samitin “Global Women Leaders” që po mbahet në Itali.
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po merr pjesë në Samitin “Global Women Leaders” që po mbahet në Itali.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po merr pjesë në Samitin “Global Women Leaders” që po mbahet në Itali.

E para e shtetit ka bërë të ditur se gjatë këtij samiti është takuar me ish-sekretarin e Shtetit të ShBA-ve, Hillary Clinton dhe ambasadoren Melanne Verveer.

“Dy ditë të mbushura me diskutime përmbajtjesore në Itali në “Global Women Leaders Summit”, bashkë me ish-sekretaren e Shtetit të SHBA-ve, Hillary Clinton, ambasadoren Melanne Verveer, si dhe gra të jashtëzakonshme nga mbarë bota të cilat janë shembulli më i mirë i lidershipit transformues”, shkroi Osmani.

Më tej, Osmani tha se Kosova do të qëndrojë gjithnjë në krah të aleatëve të saj për të siguruar një të ardhme më të qëndrueshme e më të sigurt për të gjithë.

/Shqip.com