Lajme

FOTO / Bardhyl Mahmuti shpallet Qytetar Nderi i Skenderajt

Bardhyl Mahmuti shpallet Qytetar Nderi i Skenderajt
Bardhyl Mahmuti shpallet Qytetar Nderi i Skenderajt

Në 25 vjetorin e çlirimit të komunës së Skenderajt, Bardhyl Mahmuti, ish-Përfaqësuesi Politik i UÇK-së në Zvicër, është shpallur Qytetar Nderi i këtij qyteti.

Ai është ndjerë i nderuar me marrjen e këtij çmimi.

“Në 25 vjetorin e çlirimit të komunës së Skenderajt dhe në Ditën e Dëshmorëve të kësaj komune. që simbolizon shpirtin e rezistencës sonë kombëtare, më nderuan si asnjëherë më parë, duke më shpallur Qytetar Nderi i komunës heroike të Skenderaj!”, ka shkruar Mahmuti.

Postimi i plotë:

Në 25 vjetorin e çlirimit të komunës së Skenderajt dhe në Ditën e Dëshmorëve të kësaj komune. që simbolizon shpirtin e rezistencës sonë kombëtare, më nderuan si asnjëherë më parë, duke më shpallur Qytetar Nderi i komunës heroike të Skenderaj!

Përjetësisht mirënjohës për:

Kryetarin e Komunës, z.Fadil Nura,

Kryesuesen e Kuvendit, zonja Adelian Spahiu,

Gjeneralin Sami Lushtaku,

Gjeneralin Jetullah Geci,

Gjeneralin Jakup Nura,

Veteranët e UÇK-së,

Invalidët e luftës,

Asambleistët Kuvendit Komunal.

/Shqip.com