Sport Ndërkombëtar

Fjala “humbje” nuk kuptohet në Madrid

Carlo Ancelotti

Real Madrid është skuadra e vetme me bilanc të 100 për qind të fitoreve – në Top Pesë Ligat Evropiane.

“Mbretërit” nuk po njohin kundërshtarë.

Në La Liga – madrilienët prijnë në tabelë – me 18-të pikë të grumbulluara – pas gjashtë xhirove.

Ekipi i udhëhequr nga Carlo Ancelotti – triumfoi edhe në derbin e qytetit ndaj Atleticos – për të dëshmuar formën e lartë.

Në total – “los blancos” kanë shënuar 17-të gola – dhe kanë pranuar vetëm gjashtë – në elitën e futbollit spanjoll.

Kampionë e Evropës – ndeshje të mira kanë treguar edhe në Ligën e Kampionëve – ku prijnë në Grupin G. Dy ndeshj, dy fitore.

“Galaktikët” – ndeshjen e rradhës e zhvillojnë me Osasunën – me 2 tetor – pas ndeshjeve internacionale./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022