Sport Ndërkombëtar

Fituesi i finaleve, Mourinho kërkon një tjetër sukses

Jose Mourinho është në një tjetër finale evropiane. Ai e ka çuar Romën në finalen e Europa League, ku do të përballet me gjashtë herë fituesin e kësaj gare, Sevilla.

Do të jetë interesante të shihet se kush do ta fitojë trofeun me Sevillës dhe Romës së Mourinhos në “Puskas Arena” në Budapest më 31 maj. Trajneri portugez nuk ka humbur kurrë një finale të madhe evropiane.

STOCKHOLM, SWEDEN – MAY 24: Manager Jose Mourinho of Manchester United celebrates with the Europa League trophy after the UEFA Europa League Final match between Manchester United and Ajax at Friends Arena on May 24, 2017 in Stockholm, Sweden. (Photo by Matthew Peters/Manchester United via Getty Images)

Këtu janë të gjitha trofetë e tij:

Porto, Kupa UEFA 2003
Porto, Superkupa 2003
Porto, Liga e Kampionëve 2004
Inter Milan, Champions League 2010
Manchester United, Europa League 2017
Manchester United, Superkupa 2017
Roma, Liga e Konferencës 2022

/Shqip.com