Sport Ndërkombëtar

Finalja e Championsit, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrate të dy finalisteve të Champions League, kur na ndajnë vetëm disa minuta nga momenti i shumëpritur.

Kështu, nuk ka shumë surpiza për Guardiolën dhe në formacion nuk mungojnë të përhershmit Bernardo Silva, kapiteni Gundogan, Grealish dhe ai tek i cili i kanë sytë gjithë tifozët e “qytetarëve”, Haaland.

Nga ana tjetër, Simone Inzaghi i është përgjigjur Guardiolës me Lautaro Martinez, Çalhanoglu e Brozovic në fushë.

Formacionet e dy skuadrave:

Manchester City: Ederson, Ake, Dias, Akanji, Stones, Rodri, Silva, De Bruyne, Gundogan, Grealish, Haaland

Inter: Onana, Darmian, Acerbi, Bastoni, Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Dimarco, Dzeko, Lautaro Martinez

/Shqip.com