Ekonomi Artikull i Sponsorizuar

Festat e 7 dhe 8 marsit, “Belle Resort” vjen me një tjetër ofertë ekskluzive

7 dhe 8 marsi janë ditët që i dedikohen dy prej festave më domethënëse për familjet shqiptare. Festa e Mësuesit dhe Festa e Nënës. Po mendoni ku të kaloni çaste të këndshme me njerëzit e zemrës? Ju duhet një vend relaksues për drekë, darkë apo akomodim në vila?

Përgjigjja është “Belle Resort”: Vendi perfekt ku do të ndjeheni si në shtëpi, i rrethuar nga ajri i pastër, ambient mikpritës dhe oferta ekskluzive të cilat kujdesen të mbrojnë buxhetin tuaj.

Ne po ju tregojmë arsyet pse duhet të zgjidhni “Belle Resort” për të kaluar momentet tuaja të gëzueshme në Bellenë e lashtë dhe historike që ofron bukuri të rralla, ku shpirti të pushon e ndjehesh rehat.

Krahas peisazhit natyror dhe bukurive përrallore, ato që e bëjnë edhe më të lakmueshme “Belle Resort” janë ofertat ekskluzive të cilat nuk duhen humbur, menu e larmishme dhe çmime konkurruese. Të mos harrojmë, dimri ende nuk është larguar. “Belle Resort” mbetet destinacioni dimëror lider.

Ofertat spektakolare të “Belle Resort
Si gjithnjë, “Belle Resort” ua bën zgjedhjen më të lehtë. Do të keni mundësi të përfitoni nga opsionet me tre menu të ndryshme.

Menuja e parë është ajo me sallatë mikse, pogaqe me suxhuk, pite me spanaq, fli, djathtë, turshi muskuj në tavë, bërxhollë bellë, brinjë viçi porcion 300 gr, si dhe ëmbëlsira ballkave e tespishte. Të gjitha për 28 euro.

Menuja e dytë vjen me sallatë shope, brusketa, kërpudha të fërguara, leqenik, turshi, djathë, troftë në zgarë, biftek në tavë, skënderbeg viçi, pulë dhe ëmbëlsira bakllava e tespishte. Kushton vetëm 30 euro.

Dhe menuja e tretë, ndryshe menuja familjare është e përshtatshme për 3 deri 5 persona e cila përmban sallatë fshati e përbashkët, turshi të ndryshme, sofër tradicionale; leqenit, pogaqe, bukë misri, suxhuk me mazë, sofër mishi: gjoks pule, muskuj, skënderbeg viçi/pule, perime dhe patate të fërguara. Shoqëruar me ëmbëlsirë bakllave ose tespishte. E gjithë kjo menu e larmishme familjare deri në 5 persona, kushton vetëm 68 euro.

Edhe njëherë tjetër ‘Belle Resort” vjen me plot risi, alternativa zgjedhje dhe çmime konkurruese.

Belle Resort destinacion edhe i sporteve të aventurave
Në “Belle Resort”, ju do të gjeni edhe mikpritjen aq të nevojshme, ushqim tradicional krejtësisht bio, vila të bukura, parkun e aventurave, këndin e lojërave për fëmijë, të cilat gjenden në një ambient ku nuk shteron bukuria kurrë!

Një destinacion perfekt për të apasionuarit pas sporteve të aventurave është padiskutim ‘Belle Resort”.

Duke kaluar përmes shtigjeve përpjetë Grykës së Deçanit që përfaqëson ikonën e turizmit në këto anë, do të gjeni përballë pamje spektakolare të grykave, maleve, shkëmbinjve dhe natyrës që ofron ky vend. “Belle Resort” më i miri në mesin e më të mirëve në të gjitha hapësirat shqiptare.

Për informacione të mëtejshme telefononi në numrin: 046 500 900.

/Shqip.com