Sport Ndërkombëtar

Felipe Melo – i njëjti “problem” edhe në moshën 39 vjeçare

Momente nga ndeshja

Emri i tij nuk është lakuar që një kohë të gjatë – në Evropë.

Por, këpucët nuk i ka varur ende.

Felipe Melo është ende futbollist aktiv – dhe akoma i njëjti “problematik”.

Mesfushori brazilian që është duke laujtur në vendlindje, te Fluminense – u bë pjesë e një zënke ndaj Flamengos.

Pasi e përplasi për toke – një kundërshtar – ai deshi t’i sqaroj hesapet edhe me David Luiz – por fatmirësisht referi kryresor arriti t’i ndajë – pa kaluar në rrahje fizike.

Ai ka zhvilluar 30 paraqitje në vitin 2020 dhe duket akoma i uritur për të fituar.

Felipe – ka djersitur shumë fanella gjatë karrierës së tij – teksa dy klubet më të mëdha qa ka luajtur janë Juventusi dhe Interi./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022