Sport Ndërkombëtar

Federata spanjolle përkrah trajnerin e kombëtares edhe pse 15 lojtare kërcënojnë të largohen

Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) është në krah të trajnerit të femrave, Jorge Vilda, edhe pse 15 lojtare u dërguan me email për t’u thënë se do të jepnin dorëheqjen nga ekipi kombëtar nëse ai vazhdonte të ketë drejtimin.

Emailet, të cilat ishin identike sipas RFEF, thuhej se të luante nën drejtimin e Vildës po ndikonte në shëndetin e tyre mendor, shkruan Sky Sports.

Por një deklaratë e formuluar fort tha se lojtarët në fjalë kishin kryer “një shkelje shumë të rëndë” duke refuzuar të luanin që mund të çonte në një pezullim deri në pesë vjet nga ekipi kombëtar.

RFEF gjithashtu kërkoi falje nga lojtarët e përfshirë nëse duan të përfaqësojnë përsëri Spanjën dhe deklaroi se do të përdorin lojtarë të grupmoshave më të ulëta për të forcuar skuadrën e tyre ndërkohë.

Mediat lokale raportuan se ekipi spanjoll i femrave ishte në kaos muajin e kaluar, me lojtarët në prag të një rebelimi nëse federata nuk e lironte Vildën nga detyrat e tij./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022