Sport Ndërkombëtar

FC Phoenix – në formë të jashtëzakonshme

FC Phoenix

FC Phoneix është “befasia e ëmbël” fillimit të kampionatit – në Ligën e Parë, Grupi A.

Kjo skuadër po kryeson në tabelë – pas tri xhirove të zhvilluara.

Ekipi i udhëhequr nga Gani Metaj – ka shënuar tri fitore rradhazi – për të dhënë sinjale që e synon ngritjen në Superligë.

KF Phoneix, foto pas fitores ndaj KF Vëllaznimit

Golaverazhi 8-2 e tregone dhe më mirë – dominimin e tyre deri më tani – ani pse rrugëtimi është i gjatë.

Phoenix – po ndiqet këmba e këmbes nga Rahoveci – që gjendet një pozitë më poshtë – me dy pikë më pak të grumbulluara.

Tabela e Superligës

Teksa, i vetmi klub pa asnjë pikë të vetme është KF Vëllaznimi, që është mposhtur në tri takime dhe gjendet në një gjendje jo të mirë financiare. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022