Sport Ndërkombëtar

FC Barcelona – Getafe, publikohen formacionet zyrtare

FC Barcelona dhe Getafe kanë publikuar formacionet startuese para duelit të javës së 18-të në La Liga.

Të besuarit e Xavi Hernandez sfidohen nga Getafe me fillim nga ora 18:30 në stadiumin “Camp Nou”.

Barcelona është lidere me 41 pikë në La Liga, tri më shumë se Real Madridi.

Skuadra nga paralagjeja e Madridit, Getafe pozicionohet e 16-ta me 17 pikë gjithsej.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Christensen, Kounde, Balde; Busquets, Pedri, Gavi; Dembele, Raphinha, Ansu Fati.

Getafe: Pas pak…

/Shqip.com