Kulturë Kino

Fansat e Netflix janë ‘të fiksuar’ në dokumentarin më të fundit të UFO-ve

Netflix duket se ka arritur një tjetër hit me serialin e ri dokumentar me katër pjesë, i cili i ka lënë fansat ‘të fiksuar’.

Takuesit e shpenzojnë çdo episod duke shpërndarë katër UFO masive të profilit të lartë ose pamje të alienëve nga e gjithë bota, duke intervistuar dëshmitarë, skeptikë dhe ekspertë, si dhe duke hedhur dritë mbi prova të reja, shkruan Daily Mail.

Rastet e hetuara përfshijnë një shikim nga mbi 300 vendas të Teksasit në 2007 dhe 2008, ku njerëzit vunë re një UFO ‘në formë delta’ gjatë një periudhe pesë mujore.

Një shikues tha në X, dikur Twitter, se ishin ‘të lidhur’ me serialin ndërsa një tjetër komentoi: ‘Ajo shfaqje e Encounters në Netflix është absolutisht magazinuese dhe më pëlqen’.

Si dhe fenomenet e Teksasit, Encounters mbulon gjithashtu UFO-t “Trekëndëshi i Bermudës” të Uellsit, pamjet e alienëve në 1994 nga mbi 60 fëmijë në një shkollë në Zimbabve dhe shikimet e dritave të ndritshme mbi termocentralin e Fukushimës pas katastrofës bërthamore të vitit 2011.

/Shqip.com