Sport Ndërkombëtar

Ekipi i ri, forma e vjetër

Robert Lewandowski

Sistemi i lojës së Barcelonës – ndryshon shumë nga ai i Bayern Munchen, por kjo nuk paraqiti problem për Robert Leëandoëskin.

Sulmuesi polak është duke kaluar në formë fenomenale – me skuadrën katalunase.

Leëa ka shënuar pesë gola – në vetëm katër ndeshje të zhvilluara në La Liga – këtë sezon.

34 vjeçari është shndrruar në njeriun kryesor të reparti sulmues – teksa po ndimohet nga krahët – Osumane Dembele dhe Raphinha.

Numri 9 edhe këtë sezon e synon “Këpucën e Artë” – çmim të cilin e fitoi dy herë – në Bayern Munchen.

Barça i pagoi 50 milionë euro për Leëandoëskin, i cili pati shifra të frikshme me Bayernin – 344 gola në 375 paraqitje./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022