Lajme Botë

E tmerrshme, një person në Francë godet me thikë 6 fëmijë rreth 3 vjeç  

Disa fëmijë janë goditur me thikë në një park pranë liqenit Annecy, në juglindje të Francës, tha ministri i brendshëm.

Garald Darmanin konfirmoi se autori ishte arrestuar nga policia. Sipas AFP, 6 fëmijë janë plagosur, dhe sipas mediave lokale dy janë në gjendje kritike.

BFM TV raportoi se viktimat ishin rreth tre vjeç.

/Shqip.com