Rozë Ndërkombëtar

Ish-missi rrezikon të arrestohet për shkak të ligjeve të ashpra të Katarit, kjo është arsyeja

Një modele kroate në Instagram e cilësuar si fansja më seksi e Kupës së Botës FIFA 2022 e ka çuar patriotizmin e saj në nivele të reja të rrezikshme, duke parakaluar rreth Katarit me një rroba banjo.

Ish-missi i Kroacisë, Ivana Knoll, bëri shumë tifo në ndeshjen e parë të futbollit të vendit të saj në Kupën e Botës.

Teksa po shkonte në stadiumin Al-Bayat për ndeshjen kundër Marokut, bukuroshja kroate veshi një fustan të zhytur kuq e bardhë me shami për të treguar patriotizmin e saj.

Knoll tani është dyfishuar me një video të egër të saj duke parakaluar përgjatë një rruge ujore në Katar e veshur.

Ajo tani përballet me perspektivën shumë reale për t’u dërguar në burg nga zyrtarë të pakënaqur të Katarit, raporton Daily Mail.

“Vizitorët (burrat dhe gratë) pritet të tregojnë respekt për kulturën vendase duke shmangur veshjet e tepërta në publik”, paralajmëroi autoriteti i turizmit të Katarit përpara Kupës së Botës.

“Përgjithësisht rekomandohet që burrat dhe gratë të sigurojnë që shpatullat dhe gjunjët e tyre të jenë të mbuluara”.

Disa nga postimet e Knoll të mërkurën, madje etiketuan FIFA-n – e cila ka përsëritur rregullat strikte të Katarit në lidhje me veshjet 

/Shqip.com