Rozë

E PAPRITUR/ Zbulohet problemi shëndetësor i Romeos dhe Donaldit, vëllezërit Veshaj nuk mund të…

Romeo është ngacmuar dhe akuzuar nga disa banorë për faktin se nuk di të lexojë rrjedhshëm gjuhën shqipe.

Por kjo gjë mesa duket paska një tjetër të vërtetë.

Në një episod të “Më lër të flas” para disa kohësh Romeo dhe Donaldi kanë treguar një histori të fëmijërisë së tyre.

Ata kanë treguar se në vitet e trazirave civile në Shqipëri, 1997-1998, është hedhur një granatë afër shtëpisë. Shpërthimi ka qenë një moment i vështirë dhe tronditës për ta, pasi kaluan temperaturë të lartë, e cila u la pasoja me shikimin.

Donaldi: Në vitet 1997-1998, unë dhe Romeo kemi një histori. Kemi qenë duke fjetur dhe një granatë dore bie në oborrin e shtëpisë. Trembemi shumë. Kalojmë në temperaturë të lartë. Që prej asaj kohe të lartë, pas trembjes detyrohemi të vendosim syze.

Romeo: Jemi strabikë. Mos na shikoni shumë të saktë…

Donaldi: Temperatura e lartë kaloi në sy. Periudhë shumë e sikletshme dhe e mërzitshme.

Donaldi: Nëse unë jam pa lente kontakti, nëse dikush më thërret nga publiku “O Romeo”… (Kthen kokën në anën e kundërt nga erdhi zëri).

/Shqip.com