Sport Shqiptar

E konfirmon edhe gazetari njohur: Xhaka afër kalimit në Leverkusen

Granit Xhaka

Granit Xhaka pritet që të largohet nga Arsenali gjatë afatit kalimtar veror.

Mesfushori nga Kosova nuk do ta vazhdojë kontratën me “Topçinjtë” dhe ka një ofertë nga Gjermania.

Bayer Leverkusen është në bisedime për të nënshkruar me Xhakën dhe marrëveshja është shumë pranë arritjes.

Sipas të gjitha gjasave, Leverkusen do të paguajë 15 milionë euro për mesfushorin që luan për Zvicrën.

/Shqip.com