Sport Ndërkombëtar

Dy vëllëzër, dy gola – festë në “San Mames”

Inaki dhe Nico Williams

Tifozët e pranishëm në “San Mames” brohoritën dy herë sonte “Williams, Williams”.

Fillimisht, në minuën e 14-të, kur Inaki e tundi rrjetën për 1-1.

Dhe pastaj – kur po zhvillohej minuta e 33-të, pasi Nico shënoi për 3-1.

Dy vëllëzrit që e djersitin fanellën e Athletic Bilbao – shënuan në të njëjtën ndeshje për herë të parë.

Këtë e arritën në kuadër të xhiros së gjashtë na La Liga – kundër Rayo Vallecanos, ndeshje që përfundoi me rezultat 3-2.

Por, ani pse të pandashëm te ekipi bask – ata kanë bërë zgjedhje të ndryshme në kombëtare.

Inaki – ka vendosur të luaj për Ganën, teksa Nico është ftuar nga kombëtarja spanjolle – për ndeshjet e shtatorit.

Ky është sezoni i dytë që dy vëllëzrit luajnë së bashku në Bilbao – gjë që rrallë shihet në botën e futbollit./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022