Lajme

Dy të vdekur dhe 331 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Klinika Infektive, QKUK.

Dy qytetarë kanë humbur betejën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Ndërsa, nga 1125 testime të kryera, prej tyre vetëm 331 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 918 pacientë.

Bilanci i COVID-19/ 8 gusht 2022

Numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 250 mijë e 471.

Në nivel vendi janë shtatë mijë e 399 raste aktive me COVID-19./Shqip.com