Lajme

Dy persona u gjetën të vdekur dje në rrugët e Prishtinës

Shiriti i policisë
Shiriti i policisë

Dy raste të personave të vdekur në rrugë janë raportuar dje në Prishtinë.

Në mëngjes një grua lajmëroi policinë se ka parë një burrë të shtrirë në rrugë. Njësiti policor dhe ekipi mjekësor kanë dal në vendin  ngjarjes ku nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e tij.

“Prishtinë / 27.03.2024-06:40.  Një femër kosovare  ka raportuar se në rrugë ka vërejtur në person të shtrirë. Njësiti policor dhe ekipi mjekësor kanë dal në vendin  ngjarjes ku nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e viktimës mashkull kosovar.  Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës  është dërguar në IML për Obduksion”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, në mesditë, u raportua për një burrë tjetër të shtrirë në rrugë e ku ekipi mjekësor më pas ka konstatuar vdekjen e tij.

“Prishtinë/  27.03.2024-13:00. Raportohet se në rrugë është gjetur i shtrirë viktima mashkull kosovar. Në vendin  e ngjarjes kanë dal njësitet relevante policore dhe ekipi mjekësor ku është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për Obduksion”, thuhet tutje në njoftimin e policisë.

Policia ndërkaq ka nisur hetimet për këto vdekje.

/Shqip.com