Sport Ndërkombëtar

Dy ndeshjet e sotme çerekfinale në “Copa Ammerica”

Uruguai & Columbia dhe Argjentina & Ekuador, janë dy ndeshjet e sotme çerekfinale në “Copa America”.

Fituesit e këtyre ndeshjeve do të përballen në gjysmëfinale.

Ndërsa, tash veç janë mësuar dy gjysmëfinalistët e parë.

Brazili dhe Peru arritën të kalojnë tutje, duke mposhtur Kilin dhe Paraguain. /Shqip.com