Dramë në “Camp Nou”, Salah shënon Hat-Trick për gjashtë minuta

Barcelona edhe një herë rrezikon rënien në Europa League, pasi nuk arriti të marr më shumë se një barazim 2:2 në “Camp Nou”, përball Interit.

Lautaro Martinez kërcënoi në dhjetë minutat e hapjes, duke thyer rrjetën anësore nga një kënd i ngushtë përpara se Robert Lewandowski të kishte një goditje me kokë të largohej nga vija.

Camp Nou mbajti frymën kur Stefan de Vrij u shtri për të arritur një goditje dënimi tetë metra jashtë, por e pa përpjekjen e tij të mohuar nga traversa.

Por, fatmirësisht për tifozët vendas, ishte skuadra e tyre që e thyen ngërçin me Ousmane Dembélé që mbërriti në zonë për të goditur shkurtimin e Sergi Robertos pesë minuta para pjesës së parë.

Interi e tërhoqi barazimin që në fillim të pjesës së dytë me Nicoló Barella që zvarritet brenda zonës për t’u futur në topin rrëmbyes të Alessandro Bastonit përpara se ta prekte dhe ta fshinte atë në shtyllën e afërt.

Martinez më pas u hodh për të gjuajtur italianët përpara me një përfundim gjithëpërfshirës pasi kaloi një mbrojtës në zonë përpara se të godiste të dy shtyllat në rrugën e tij.

Lewandowski barazoi rezultatin, por vetëm pakë minuta më vonë Gosens e kaloi përsëri në epërsi Interin.

Kur dukej se Barcelona do ta humbiste ndeshjen, ishte përsëri sulmuesi polak që shënoi për 3:3.

Liverpool ka fituar me rezultat të thellë 1:7.

Problemet e Liverpool-it dukeshin sikur po vazhdonin, kur ata ishin duke humbur në minutën e 17-të, pasi Scott Arfield u fut në zonë për të kaluar në pasimin e Ryan Jack dhe rrëshqiti topin në këndin e poshtëm.

Por skuadra e Jürgen Klopp e barazuan rezultatin shtatë minuta më vonë me Roberto Firmino të shënoj pas një korneri.

Firmino ishte gati për të kaluar Liverpoolin në epërsi në minutën e 55-të, duke mbërritur në shtyllën e pasme për të përfunduar krosimin e ulët të Joe Gomez.

Darwin Nunez zgjeroi avantazhin e Liverpool-it me një përfundim të mirë nga brenda zonës pasi u luajt nga Firmino për të shënuar golin e tij të parë në Ligën e Kampionëve për klubin.

Mohamed Salah doli nga stoli për të goditur një të katërt përmes këmbëve të McGregor nga një kënd i ngushtë.

Salah ishte i pandalshëm, pasi shënoi dy gola për dy minuta për të kompletuar Hat-Trickun.

Eliot vulosi fitoren e mysafirëve me një gol në minutat e fubdit për 7:1.