Sport Shqiptar

Donjeta Sadiku triumfon ndaj ish-kampiones evropiane

Momente nga takimi

Donjeta Sadiku ka triumfuar në ndaj ish-kampionës evropiane, Hamadouche Maiva.

Boksierja shqiptare e shënoi këtë fitore në çerekfinale të turneut ndëkombëtar “Ballkan”.

Sadiku – e cila garon në kategorinë 60-kilogramë – ishte më këmbëngulëse se francezja – dhe në fund e arriti qëllimin.

Momente pas fitores

Tashmë – ajo e ka siguruar biletën për në gjysmëfinale të këtij kompeticioni – ku do të përballet me boksieren nga Zvicra, Milisic Ana.

23 vjeçarja – është duke e zhvilluar një karrierë të pasur – sepse paraprakisht e kishte fituar medaljen e bronztë – në Kampionatin Botëror të Boksit./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022